Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proběhl první motivační kurz

19. 7. 2007

Ve dnech 14. a 15. 7. 2007 jsme v rámci projektu „Maják – integrace sociálně vyloučených cizinců a azylantů na území Olomouckého kraje“ zrealizovali pro naše klienty motivační kurz. Po pečlivém uvážení našich možností v kombinaci s počasím jsme se rozhodli celý kurz, kromě hlavních aktivit v prostějovské pobočce, zatraktivnit výletem do Náměště na Hané.

Po vzájemné domluvě jsme se všichni setkali v sobotu ráno v Náměšti na Hané, kde jsme pod vedením zkušené psycholožky, paní Evy Svobodové, překonali případné počáteční vztahové bariéry pomocí tzv. zahřívacích technik a psychoher. Protože nám počasí velmi přálo, vydali jsme se na čtyřhodinový výlet do nedalekého Terezského údolí, kde jsme měli možnost se blíže poznat a zároveň relaxovat v krásné přírodě. Zbylé dvě hodiny jsme strávili na místním koupališti. Bylo vidět, že klienti počáteční ostych překonali a začali se vzájemně sdílet o svém životě v České republice, o pracovních, rodinných a dalších záležitostech. Měli jsme možnost hovořit s klienty o palčivých problémech, které se silně dotýkají života cizinců a azylantů v ČR.

Druhou šestihodinovou část kurzu jsme strávili v neděli v naší pobočce v Prostějově na ul. Demelově 2, kdy jsme se účastnili různých aktivit zvyšujících důvěru v sebe sama a své schopnosti a sebepoznávacích aktivit. Klienti mohli otevřeně hovořit o svých problémech s hledáním zaměstnání a společně nacházet optimální řešení a cesty, jak problémům předcházet, to vše za přímé účasti psycholožky.

Pro nás, pracovníky olomoucké pobočky SOZE, byla radost vidět, jak klienti opouští kurz odpočatí, usměvaví a povzbuzeni k vytrvalosti v aktivním a kreativním hledání zaměstnání.

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.